UPT2D271MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPT2D271MHD
JLCPCB Part #
C1668263
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-25℃~+105℃ 16mm 200V 270uF 35.5mm 5000hrs@105℃ 7.5mm 880mA@120Hz ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS