UPM1H182MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM1H182MHD
JLCPCB Part #
C1602946
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1800uF 18mm 2.35A@120Hz 25mΩ 35.5mm 5000hrs@105℃ 50V 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS