UPM1A561MPD
MFR.Part #
UPM1A561MPD
JLCPCB Part #
C1583516
Package
Plugin,D8xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 100mΩ 10V 20mm 3.5mm 3000hrs@105℃ 560uF 595mA@120Hz 8mm ±20% Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS