UKL1H152KHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKL1H152KHD
JLCPCB Part #
C5111222
Package
Plugin,D18xL41.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.48A@120Hz 1500uF 18mm 2000hrs@85℃ 41.5mm 50V 7.5mm ±10% 插件,D18xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS