UCM1H162MNJ1MS
MFR.Part #
UCM1H162MNJ1MS
JLCPCB Part #
C3829445
Package
SMD,D18xL22.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.275A@120Hz 1600uF 18mm 22.5mm 5000hrs@105℃ 50V ±20% SMD,D18xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS