MIC37150-2.5BR
MFR.Part #
MIC37150-2.5BR
JLCPCB Part #
C3750069
Package
SPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 17mA 2.5V 500mV@(1.5A) 6V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators