MIC37300-1.65BR
MFR.Part #
MIC37300-1.65BR
JLCPCB Part #
C3752212
Package
SPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.65V 3A 500mV@(3A) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators