MIC37151-2.5BR
MFR.Part #
MIC37151-2.5BR
JLCPCB Part #
C3750743
Package
SPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 2.5V 30mA 500mV@(1.5A) 6V Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators