MIC37150-3.3WR-TR
MFR.Part #
MIC37150-3.3WR-TR
JLCPCB Part #
C632754
Package
SPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 3.3V 500mV@(1.5A) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS