MIC37150-1.5BR
MFR.Part #
MIC37150-1.5BR
JLCPCB Part #
C3750483
Package
SPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.5V 30mA 500mV@(1.5A) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators