MIC37300-1.65WR
MFR.Part #
MIC37300-1.65WR
JLCPCB Part #
C641486
Package
SPAK-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V 3A 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS