MAPLAD6.5KP20A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD6.5KP20A
JLCPCB Part #
C2626599
Package
Mini-PLAD
Description
-55℃~+150℃ 202A 20V 22.2V 32.4V 6.5kW IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional Mini-PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)