MAPLAD6.5KP17CA
MFR.Part #
MAPLAD6.5KP17CA
JLCPCB Part #
C2626228
Package
Mini-PLAD
Description
17V 18.9V 236A 27.6V 6.5kW TVS Mini-PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)