MIC5209-3.6BSTR
MFR.Part #
MIC5209-3.6BSTR
JLCPCB Part #
C3751301
Package
SOT-223-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.6V 500mA 500mV@(500mA) 75dB@(120Hz) 80uA Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS