JANTX1N5655A/TR
MFR.Part #
JANTX1N5655A/TR
JLCPCB Part #
C6070259
Package
DO-13(DO-202AA)
Description
-65℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 113V 13.3A@10/1000us 5uA 70.1V 86.1V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-13(DO-202AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS