PIC18LF26K83-E/SS
MFR.Part #
PIC18LF26K83-E/SS
JLCPCB Part #
C641914
Package
SSOP-28
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 12bit 1KB 25 4KB 5bit 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC SSOP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS