JANTX1N5635A/TR
MFR.Part #
JANTX1N5635A/TR
JLCPCB Part #
C7211852
Package
DO-13(DO-202AA)
Description
-65℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 10.2V 12.6V 16.7V 5uA 90A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-13(DO-202AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)