VES330M1CTR-0505
Extended
Manufacturer
Lelon
MFR.Part #
VES330M1CTR-0505
JLCPCB Part #
C249708
Package
SMD,D5xL5.3mm
Description
-45℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 33uF 5.3mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS