VT1H102M1616-FVH
Extended
Manufacturer
FOLLON
MFR.Part #
VT1H102M1616-FVH
JLCPCB Part #
C42162989
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 50V 750mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS