EMVY500GDA471MLH0S
MFR.Part #
EMVY500GDA471MLH0S
JLCPCB Part #
C1959334
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16.5mm 16mm 450mA@120Hz 470uF 5000hrs@105℃ 50V 87mΩ ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS