UCZ1E122MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCZ1E122MNQ1MS
JLCPCB Part #
C1984892
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.7A@100kHz 1200uF 25V 3500hrs@125℃ 47mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS