EMVE250ARA102MMH0S
MFR.Part #
EMVE250ARA102MMH0S
JLCPCB Part #
C6944884
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 16.5mm 18mm 2000hrs@105℃ 25V 880mA@120Hz ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS