EMVE350ARA102MMH0S
MFR.Part #
EMVE350ARA102MMH0S
JLCPCB Part #
C6548991
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 16.5mm 18mm 1A@120Hz 2000hrs@105℃ 35V ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS