EMVE250ARA102MLH0S
MFR.Part #
EMVE250ARA102MLH0S
JLCPCB Part #
C6548987
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 25V 820mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS