E36D351HPN472MDD0U
MFR.Part #
E36D351HPN472MDD0U
JLCPCB Part #
C3812629
Package
Bolt,D63.5xL130mm
Description
-40℃~+85℃ 11.02A@120Hz 130mm 2000hrs@85℃ 28.58mm 350V 40.4mΩ@120Hz 4700uF 63.5mm ±20% Bolt,D63.5xL130mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS