EGXE100ELL331MJC5S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EGXE100ELL331MJC5S
JLCPCB Part #
C1596834
Package
Plugin,D10xL12.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10V 10mm 12.5mm 150mΩ 3000hrs@125℃ 310mA@120Hz 330uF 5mm ±20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS