Z8F081AQB020EG
MFR.Part #
Z8F081AQB020EG
JLCPCB Part #
C6043816
Package
QFN-8(5x6)
Description
-40℃~+105℃ 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 6 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 QFN-8(5x6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS