Z8F021AQB020SG
MFR.Part #
Z8F021AQB020SG
JLCPCB Part #
C7398416
Package
QFN-8(5x6)
Description
0℃~+70℃ 2.7V~3.6V 20MHz 2KB 512Byte 6 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 QFN-8(5x6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS