SMBJ58CA-A
Extended
Manufacturer
Yenyo Technology
MFR.Part #
SMBJ58CA-A
JLCPCB Part #
C20503193
Package
DO-214AA (SMB)
Description
-65℃~+175℃ 1uA 58V 6.41A 600W@10/1000us 71.2V 93.6V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA (SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS