SMB15J48CA-A
Extended
Manufacturer
Yenyo Technology
MFR.Part #
SMB15J48CA-A
JLCPCB Part #
C20501700
Package
DO-214AA (SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 19.38A 1uA 48V 58.9V 77.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA (SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS