RT0603BRC077K68L
MFR.Part #
RT0603BRC077K68L
JLCPCB Part #
C861022
Description
-55℃~+155℃ 100mW 7.68kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS