RC0603FR-076M8L
MFR.Part #
RC0603FR-076M8L
JLCPCB Part #
C482901
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.8MΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS