SMBJ12CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMBJ12CAJ
JLCPCB Part #
C20140263
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 12V 14.57V 19.9V 1uA 30.2A 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS