SMCJ36A-M3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ36A-M3/57T
JLCPCB Part #
C1847868
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 25.8A 36V 49.1V 58.1V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS