SMBG12CAHE3/5B
MFR.Part #
SMBG12CAHE3/5B
JLCPCB Part #
C1982364
Description
-55℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 30.2A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS