BZX84B15-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B15-E3-08
JLCPCB Part #
C3734937
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 14.7V~15.3V 15V 200Ω 300mW 30Ω 50nA@10.5V ±2% SOT-23 Zener Diodes ROHS