5KP160A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP160A-E3/73
JLCPCB Part #
C3712935
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 160V 178V 19.3A 259V 2uA 5kW TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS