5KP150A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP150A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667544
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 150V 167V 20.6A@10/1000us 243V 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS