LP3883ES-1.5
MFR.Part #
LP3883ES-1.5
JLCPCB Part #
C3749974
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 3A 420mV@(3A) 5.5V 7mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators