MIC29201-12BUTR
MFR.Part #
MIC29201-12BUTR
JLCPCB Part #
C5670011
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12V 140uA 26V 400mA 400uVrms Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS