LP3882ES-1.5
MFR.Part #
LP3882ES-1.5
JLCPCB Part #
C3747998
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 1.5V 270mV@(1.5A) 30uA 5.5V Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators