LP3988IMFX-2.85/NOPB
MFR.Part #
LP3988IMFX-2.85/NOPB
JLCPCB Part #
C2865545
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.85V 220uVrms 45dB@(10kHz) 6V 80mV@(150mA) 85uA Fixed PG Pin、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS