TLM2AER027JTD
MFR.Part #
TLM2AER027JTD
JLCPCB Part #
C1698704
Description
250mW 27mΩ Current Sense Resistor SMD ±100ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS