KDV08FR330ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV08FR330ET
JLCPCB Part #
C2442616
Package
0805
Description
2.24A 250mW 330mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS