TLM2ADR020FTD
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
TLM2ADR020FTD
JLCPCB Part #
C1705690
Package
0805
Description
20mΩ 250mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS