TLM2ADR068FTD
MFR.Part #
TLM2ADR068FTD
JLCPCB Part #
C1705996
Description
250mW 68mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors