80ZLH1500MEFCGC18X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
80ZLH1500MEFCGC18X40
JLCPCB Part #
C1500470
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 1500uF 18mm 2.106A@120Hz 26mΩ 40mm 7.5mm 80V ±20% 插件,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS