35SJV22M6.3X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35SJV22M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C2163483
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-40℃~+105℃ 22uF 3000hrs@105℃ 35V 44mA@120Hz 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS