6.3SGV100M6.3X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3SGV100M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C2164314
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 6.1mm 6.3V 6.3mm 71mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS