350CFX3.3MEFC10X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
350CFX3.3MEFC10X16
JLCPCB Part #
C1596418
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 16mm 3.3uF 350V 36mA@120Hz 5000hrs@105℃ 5mm ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS